U bevindt zich hier: Algemeen » Nieuws » Nieuws

Terug naar overzicht

Nederlaag Nederlandse basketballers tegen Letland

19 mei 2012 14:35:32

De Nederlandse basketballers hebben ook hun derde oefenduel in China verloren. Oranje ging zondag (20 mei) met 72-62 onderuit tegen Letland.

Nederland-Letland 62-72 (zondag 20 mei)
De eerste helft was voor de MU23 ploeg van de Letten die via 17-21 en 15-20 een voorsprong van negen punten hadden bij de rust: 32-41. Het derde kwart ging met 23-13 naar Nederland, dat daardoor het laatste kwart met een 55-54 voorsprong in ging. Helaas kon die niet in veilige haven worden gebracht. Oranje kwam nog met 59-54 voor, maar de 18-3 finish van de Letten zorgde er voor dat het uiteindelijk 62-72.

Bij Nederland was Robin Smeulders met 21 punten (8 op 12) en 16 rebounds goed voor een dikke double-double. NIck Oudendag kwam uit op 15 punten (5 op 8 en 13 punten na de rust) en Sjors Besseling had er 9 (3 op 4 driepunters) en 6 rebounds.

Nederland speelde zonder Craig Osaikwhuwuomwan, Kenneth van Kempen en Matthew van Tongeren. Osaikwhuwuomwan zal door zijn enkelblessure de rest van de trip niet meer kunnen spelen. Van Kempen en Van Tongeren doen waarschijnlijk het volgende toernooi in Wujiang weer mee.

Nederland-China 67-74 (zaterdag 19 mei)
China dankte de zege aan een sterk vierde kwart, waarin het met 31-18 over Nederland heen ging. Bij rust stond Oranje nog met 34-29 voor. Robin Smeulders was topscorer met 21 punten (8 uit 16) en 9 rebounds, gevolgd door Aron Royé met 10 (2 op 3 rake driepunters). Op de tribune zaten 3000 toeschouwers.

Nederland trad aan zonder de aan zijn pols geblesseerde Kenneth van Kempen. Craig Osaikwhuwuomwan viel al na drie minuten uit met een stevige enkelblessure. Toch konden de Chinezen pas in het laatste kwart hin slag slaan vanaf de vrije worplijn. Door de blessures en foutenlast had Oranje in de slotfase nog maar vijf man over en die konden het niet bolwerken tegen het gastland. Assistent-coach Hein Gerd Triemstra roemde de inzet van de ploeg. "Ze hebben geweldig gevochten en met veel intensiteit gespeeld. We kunnen trots zijn."

Nederland-Verenigde Staten 69-71 (vrijdag 18 mei)
Nederland speelde een wisselvallig duel tegen de Amerikanen. De ploeg van Burhan Alibegovic en Hein Gerd Triemstra kwam in de beginfase met tien met tien punten achter, maar knokte zich daarna goed terug. De 13-16 na het eerste kwart werd omgebogen in een 34-37 voorsprong bij de rust. Na het derde kwart stond de Verenigde Staten weer één punt voor: 52-51. Oranje bleef goed partij geven. Aron Royé bracht in de laatste seconden Dimeo van der Horst nog in stelling voor de winnende driepunter, maar diens schot ging er niet in. De zege ging zodoende naar de Amerikaanse ploeg.

Topscorer bij Nederland was Robin Smeulders met 16 punten (6 op 11) en 5 rebounds. Craig Osaikwhuwuomwan scoorde 13 punten en Ralf de Pagter kwam met 10 punten sterk van de bank. Kenneth van Kempen moest zich na afloop in het ziekenhuis aan zijn kin laten hechten.

Dinsdag 22 mei speelt Nederland in Wujiang voor de tweede keer tegen de Verenigde Staten.

Evenementen kalender

Video van de week

 

  -  

Meer »

Bekijk foto's

De NBB is lidorganisatie van
FIBA, IWBF, en NOC*NSF

FIBA IWBF NOC*NSF