U bevindt zich hier: Oranje / Topsport » Orange Lions » Senioren » Selectie en programma

Selectie en programma Orange Lions 2017

Kijk voor meer informatie op de site van de Orange Lions: www.oranjebasketball.com
Alles over TEAMKPN Sportfonds is te vinden op site van het fonds: www.teamkpnsportfonds.nl
Voor wedstrijdverslagen en nieuws kunt u ook terecht op www.oranjebasketball.com.
De duels van Nederland zijn mogelijk te zien bij Ziggo Sport en de NOS.

De selectie van de Orange Lions voor de tweede kwwalificatiewindow voor de FIBA 2019 World Cup bestaat uit:

De zestien spelers voor het derde WK-kwalificatiewindow zijn:
Charlon Kloof (PG, 28, 1.91, 40 interlands) – Universidad Catolica de Murcia, Spanje
Leon Williams (PG, 26, 1.88, 65) – BC Göttingen, Duitsland
Maarten Bouwknecht (PG, 23, 1.85, 10) - New Heroes Basketball Den Bosch
Bryan Alberts (G, 23, 1.96, 5) – Long Beach State, USA
Worthy de Jong (SG, 30, 1.94, 87) – Zorg en Zekerheid Leiden
Jessey Voorn (SG, 28, 1.93, 45) – Zorg en Zekerheid Leiden
Arvin Slagter (SG, 32, 1.90, 123) – Donar Groningen
Shane Hammink (SG, 23, 1.96, 9) – Bilbao Basket, Spanje
Yannick Franke (G/SF, 22, 1.95, 43) – Dolomoti Energia Trento, Italië
Willem Brandwijk (F, 22, 2.06, 1) – Indiana, USA
Stefan Wessels (PF, 34, 2.03, 52) - New Heroes Basketball Den Bosch
Jito Kok (PF, 24, 2.07, 14) – Valladolid, Spanje
Thomas van der Mars (PF, 27, 2.06, 32) – BC Kalev/Cramo Tallinn, Estland
Roeland Schaftenaar (PF, 29, 2.09, 66) – Gymnastikos Larissa-Faros BC, Griekenland
Terrence Bieshaar (C, 20, 2.08, 1) – CB Clavijo, Spanje
Nick Oudendag (C, 31, 2.08, 36) – New Heroes Basketball Den Bosch

Bondscoach: Toon van Helfteren
Assistent-coach: Sander van der Holst
Teammanager: Peter van Noord

Klik hier voor het programma en de uitslagen in 2017 en 2018 van de Orange Lions

Programma 2017
Oefeninterlands

Vrijdag 7 juli (Sofia): Bulgarije - Nederland 80-71 (verslag)
Zaterdag 8 juli (Sofia): Bulgarije - Nederland 91-78 (verslag)
Zaterdag 15 juli (Den Helder): Nederland - Zweden 63-79 (verslag)
Zondag 16 juli (Weert): Nederland - Zweden 69-62 (verslag)
Trophy Macedonia in Skopje van 20 t/m 22 juli
Donderdag 20 juli (Skopje): Bosnië & Herzegovina - Nederland 102-96 2OT (verslag)
Vrijdag 21 juli (Skopje): Macedonië - Nederland 78-72 (verslag)
Zaterdag 22 juli (Skopje): Portugal - Nederland 46-66 (verslag)
Trentino Cup in Italië op 29 en 30 juli
Zaterdag 29 juli (Trento): Oekraïne - Nederland  65-70 (verslag)
Zondag 30 juli (Trento): Italië - Nederland 66-57 (verslag)
Nederland eindigt als tweede bij de Trentino Basket Cup.

Pre-kwalificatie wedstrijden voor FIBA World Cup 2019
Zaterdag 5 augustus: Oostenrijk – Nederland 72-79 (verslag)
Woensdag 9 augustus (Amsterdam): Nederland – Albanië 91-77 (verslag)
Woensdag 16 augustus (Amsterdam): Nederland – Oostenrijk 71-78 (verslag)
Zaterdag 19 augustus: Albanië - Nederland 37-111 (verslag)
Nederland eindigt als eerste in de groep en plaatst zich voor de WK-kwalificatie

Kwalificatie voor FIBA World Cup 2019
24 november 2017: Nederland  - Kroatië 68-61 (verslag)
26 november 2017: Roemenië  - Nederland 75-68 (verslag)
23 februari 2018: Italië - Nederland 80-62 (verslag)
26 februari 2018: Kroatië - Nederland 82-78 (verslag)
28 juni 2018: Nederland  - Roemenië 77-52 (verslag)
1 juli 2018: Nederland - Italië 81-66 (verslag)
Nederland eindigt als tweede in groep D en plaatst zich voor de tweede ronde. De speelwindows daarvoor zijn september 2018, november 2018 en februari 2019.

Uitslagen kwalificatie EuroBasket 2017 
31 aug (Leiden): Nederland - Oostenrijk 72-75 (verslag)
3 sept (Horsens): Denemarken - Nederland 72-90 (verslag)
7 sept (Oberhausen): Duitsland - Nederland 71-75 (verslag)
10 sept (Schwecchat): Oostenrijk - Nederland 61-75 (verslag)
14 sept (Leiden): Nederland - Denemarken 98-88 OT (verslag)
17 sept (Leiden): Nederland - Duitsland 51-82 (verslag)
Nederland eindigde als tweede echter Duitsland in groep B en behoorde niet tot de vier beste nummers twee. Derhalve ging Oranje niet naar EuroBasket 2017.

De NBB is lidorganisatie van:

FIBA IWBF NOC*NSF