U bevindt zich hier: Oranje / Topsport » Rolstoelbasketbal » Oranje Mannen » Selectie en programma

Selectie en programma 2019

De Nederlandse mannen zijn op weg naar de volgende Parlympische Spelen, dit in Tokyo. Na het vehalen van een vierde plek op het EK 2017 en een 10e plaats op het WK 2018 is het aan de Oranje mannen de uitdaging om op het komende Europees kampioenschap in Polen een plek bij de eerste vier te bemachtigen en daarmee kwalificatie voor Tokyo 2020 af te dwingen. 

                                                                                        Foto: Ilse Schaffers

Oranje selectie (wekelijks op Papendal):
1.0 Anton de Rooij (Gembo Players, Antwerpen, België)
1.0 Frank de Jong (Gran Canaria, Spanje)
1.0 Jelle vd Steen (SC Osnabruck, Duitsland)
1.0 Ali Hasson (Arrows'81, Rotterdam)
1.5 Anil Cegil (Arrows '81, Rotterdam)
1.5 Sebastiao Nijman (SC Devedo, Ermelo)
2.5 Dennis de Vries (SC Devedo, Ermelo)
3.0 Robin Poggenwisch (St.Avold, Frankrijk)
3.0 Abraham Mamu (Kameleon, Den Haag)
3.0 Mustafa Korkmaz (Rahden 96, Duitsland)
3.0 Quinten Zantinge (Rahden 96, Duitsland)
3.0 Marc van de Kuilen (Gembo Players, Antwerpen, België)
3.0 Patrick de Boer (SC Osnabruck, Duitsland)
3.5 Arie Twigt (Only Friends, Amsterdam)
4.0 Joost Morsinkhof (Rahden 96, Duitsland)
4.0 Mendel op den Orth (Gran Canaria, Spanje)
4.5 Gijs Even (Koln99ers, Keulen, Duitsland)
4.5 Mattijs Bellers (St.Avold, Frankrijk)
4.5 Jelmer van Brunschot (SC Devedo, Ermelo)
4.5 Walter Vlaanderen (Rolling Bears, Essen, Duitsland)

Staf
Hoofdcoach: Cees van Rootselaar
Assistent/player coach: Anton de Rooij 
Video analyst: Tim Arns
Fysiotherapeut: vacant
Teammanager: Tim Koot

Programma 2019 - wijzigingen voorbehouden
15-17 april: trainingsstage Papendal
16 juni: training Rotterdam
17-26 juni: trainingsstage Canada
27-30 juni: drielanden toernooi, Breda
5-6 juli: oefeninterland Nederland-Duitsland, Rotterdam
22-28 juli: President Cup, Walbrzych, Polen
1-4 augustus: drielanden toernooi Nieuwegein
29 augustus-9 september: Europees Kampioenschap, Polen

Voorgaande resultaten:

Speelschema WK in Hamburg (16 t/m 28 augustus)
Groespfase (poule D)

Zaterdag 18 augustus: Argentinië - Nederland 70-61 (verslag)
Zondag 19 augustus: Nederland - Spanje 74-60 (verslag)
Maandag 20 augustus: Nederland - Australië 58-53 (verslag)
Kruiswedstrijden
Dinsdag 21 augustus:
Nederland - Turkije 52-60 (verslag)
9e/10e plaats
Zaterdag 25 augustus: Japan - Nederland 55-54 (verslag)
Nederland eindigt op de tiende plaats.

Klik hier voor het toernooischema.

2017
Europees Kampioenschap op Tenerife,Spanje
19 juni  t/m 1 juli
Groepsfase
22 juni: NED vs POL 58-61 (verslag)
23 juni: FRA vs NED 54-57 (verslag)
24 juni: NED vs ITA 52-50 (verslag)
25 juni: NED vs SUI 75-41 (verslag)
26 juni: ESP vs NED 54-60 (verslag)
Kwartfinales
27 juni: NED vs ISR 63-49 (verslag)
Halve finales
28 juni: NED-GBR 55-72 (verslag)
3e/4e plaats
30 juni: NED-DUI 55-61 (verslag)
(Nederland eindigt op de vierde plaats)

NBB video

 

  -  

Meer »

Bekijk foto's

De NBB is lidorganisatie van:

FIBA IWBF NOC*NSF