!
TeamUtr-Challenger-mei25
12 mei 2025

Tickets voor World Tour en extra Challenger na superweekend Team Utrecht

De 3x3 wereld gaat nog veel meer van Team Utrecht zien. Met een mooie derde plaats tijdens de Challenger van Hongcheon (Zuid-Korea) én winst van een lokale Lite Quest verdienen de mannen toegangsbewijzen voor de World Tour in Wenen én een extra Challenger.

De Challenger van Hongcheon was drukbezet. Een paar van 's werelds beste teams kwamen opdagen voor het toernooi. Maar wat topteams als Riffa, Liman en Lausanne niet lukte, deed Utrecht wel: derde worden, en daarmee een ticket scoren voor de World Tour in Wenen.

Utrecht won in de poule knap van Lausanne, een top tien-team vorig jaar (21-18). Winst op Podebrady (21-15) betekende een eerste plaats in de poule. Tegen Bonn liet Utrecht zien niet alleen te winnen - maar te kunnen domineren. Tegen de Duitsers werd het 20-13.

In de halve finale verloor Utrecht vervolgens van Raudondvaris (16-17) -- het team dat Amsterdam vorige week versloeg in de World Tour Finals. Maar door eerdere resultaten werd Utrecht derde - goed genoeg voor een World Tour Ticket.

Reacties vanuit het team

"We speelden ons eigen spel en bleven rustig", zo verklaart Sheyi Adetunji het succes op dag één. "We gaven veel druk in de verdediging, waardoor tegenstanders moeilijk scoorden." Die druk was volgens hem ook key tegen Bonn in de kwartfinale. "We gaan ons focussen op een scherpe start en de druk opvoeren. We weten dat Bonn dat óók wil."

Teamgenoot Norbert Thelissen: "We gingen er hard in en gaven ze inderdaad weinig kans om te scoren. We wonnen overtuigend." De wedstrijd tegen Raudondvaris was close. Thelissen: "Toch een iets meer ervaren team. Zij schoten veel raak, wij iets minder. Maar we zijn toch derde geworden, hebben het ticket binnen en kunnen redelijk tevreden terugkijken."

Winst bij lokale Challenger

Utrecht maakte van de trip naar Hongcheon gebruik om óók meteen de lokale Challenger te spelen. Die won Utrecht, waardoor de mannen nu óók de Challenger van Jakarta (26-27 juli) mogen spelen. Dáár goed presteren zou weer een WT-ticket opleveren, dit keer naar Lausanne.

Gerelateerde artikelen