!
2019_ORangeLionsMU20_Stinma.jpg

Historie

Orange Lions MU20

Historie

2019

EK in de B-divisie in Portugal
Resultaat: zesde
Selectie: Stan van den Elzen (New Heroes Basketball), Robin van Heukelom (Basketball Academie Limburg), Malevy Leons (Mineral Area College, USA), Kenyuoe Ondaan (Apollo Amsterdam), Roel van de Overbeek (Basketball Academie Limburg), Quinten Post (Mississippi State, USA), Bart van Schaik (Landstede Basketbal), Morgan Stilma (Unicaja Malaga, Spanje), Norbert Thelissen (New Heroes Basketball), Nick Thran (Saginaw Valley State, USA), Ivo de Vreede (Orange Lions Academy / Lokomotief) en Boyd van der Vuurst de Vries (Den Helder Suns)
Hoofdcoach: Laki Lakner
Assistent-coach: Pieter Mourik en Koen van Gerwen

2018

EK in de B-divisie in Bulgarije
Resultaat: vijftiende
Selectie: Maik Bouwer (Rotterdam Basketbal), Iyen Enaruna (Apollo Amsterdam), Lucas Faijdherbe (Apollo Amsterdam), Tim Hoeve (Donar), Malevy Leons (Apollo Amsterdam), Calvin Poulina (GBA Praag, Tsjechië), Kevin Schutte (Hofstra University, Boyd van der Vuurst de Vries (Den Helder Suns), Dylan van Eyck (NEO North Eastern College, USA), Sam van Oostrum (Franklin Pierce, USA), Marijn Ververs (Zorg en Zekerheid Leiden) en Elay Wirjo (Landstede Basketbal)
Hoofdcoach: Ferry Steenmetz
Assistent-coaches: Paulus Verbiest en Anne van Dijk

2017

EK in de B-divisie in Roemenië
Resultaat: tiende
Selectie: Nino Gorissen (Landslake Lions), Mack Bruining (Apollo Amstrdam), Marijn Ververs (Zorg en Zekerheid Leiden), Coen Stolk (Rotterdam Basketbal), Jaouad Darib (Landstede Basketbal), Irfan Ramovic (New Heroes Basketball), Elay Wirjo (Landstede Basketbal), Amer Banda (New Heroes Basketball), Emmanuel Nzekwesi (Oral Roberts University), Kevin Schutte (Landstede Basketbal), Terrence Bieshaar (Club Joventut Badalona) en Asante Landbrug (Apollo Amsterdam)
Hoofdcoach: Ferry Steenmetz
Assistent-coaches: Bert Samson, Anne van Dijk en Richard Petiet

2016

EK in de B-divisie in Griekenland
Resultaat: vijftiende
Selectie: Rens Butter (Cobranova), Shaquille Austin (Harlemlakers), Mack Bruining (Apollo Amsterdam), Joey Liem (Cape Breton University), Sjoerd Koopmans (Canarias Basketball Academy), Raidell de Pree (NBB Basketball Academy Limburg), Steve Bleeker (Harcum College), Coen Stolk (Challenge Sports Rottterdam), Jan Driessen (Zorg en Zekerheid Leiden), Freek Vos (Landstede Basketbal), Terence Bieshaar (Arenys Basquet/Prat Joventut) en Mark Laros (Mineral Area College)
Hoofdcoach: Ferry Steenmetz
Assistent-coach: Hylke van der Zweep

2015

EK in de B-divisie in Hongarije
Resultaat: zesde
Selectie: Vincent Nguyen, Daan Rosenmuller, Jaron Dijkhuizen, Pim de Vries, Yannick Franke, Jan Driessen, Nick Hammink, Julius van Sauers, Frerik Adriaans, Tom Koopman, Bas Veenstra en Menno Dijkstra
Hoofdcoach: Ferry Steenmetz
Assistent-coach: Jaanus Liivak

2014

EK in de B-divisie in Bosnië en Herzegovina
Resultaat: vijfde
Selectie: Quang-Vinh Nguyen, Maarten Bouwknecht, Fener Langens, Lenno Witteveen, Julius van Sauers, Mike Schilder, Frerik Adriaans, Shane Hammink, Niels Bunschoten, Floris Versteeg, Tom Koopman en Jito Kok
Hoofdcoach: Hein Gerd Triemstra
Assistent-coach: Wierd Goedee

2013

EK in de B-divisie in Roemenië
Resultaat: achtste
Selectie: Enzo Swart (Aris Leeuwarden), Jos van der Laan (BC Apollo), Yannick van der Ark (GasTerra Flames), Maarten Bouwknecht (GasTerra Flames), Dexter Hope (Aris Leeuwarden), Kasper Averink (ZZ Leiden), Hidde Vos (Canarias Basketball Acadamy), Torben Tonnjann (Landstede), Olaf Schaftenaar (Oregon Beavers), Bernt Waalkens (Aris Leeuwarden), Kevin Bleeker (Canisius College) en Roel Aarts (EiffelTowers)
Hoofdcoach: Hein Gerd Triemstra

2012

EK in de B-divisie in Bulgarije
Resultaat: veertiende
Selectie: Bart Stolk (UB La Palma), Dexter Hope (Lasaulec Aris), Ivan Filipan (EiffelTowers Den Bosch), Jesse Markusse (BC Apollo), Joel Brandt (BC Apollo), Kasper Averink (Prievidza, Slowakije), Koen Grimbergen (ZZ Leiden), Matthew van Tongeren (EiffelTowers Den Bosch), Roel Aarts (EiffelTowers Den Bosch), Sam de Haas (Rotterdam Basketball College), Tomas Breel (ZZ Leiden) en Diede Wieten (EiffelTowers Den Bosch)
Hoofdcoach: Ferry Steenmetz
Assistent-coach: Jaanus Liivak

2011

EK in de B-divisie in Bosnië en Herzegovina
Resultaat: zestiende
Hoofdcoach: Burhan Alibegovic

2010

EK in de A-divisie in Kroatië
Resultaat: vijftiende (gedegradeerd)

2009

EK in de B-divisie in Macedonië
Resultaat: eerste (gepromoveerd)
Selectie: Terence Robinson, Stefan Mladenovic, Charlon Kloof, Ewoud Kloos, Kadeem Pantophlet, Mark Ridderhof, Jessey Voorn, Ralf de Pagter, Jeroen van der List, Thomas Koenis en Craig Osaikhwuwuomwan